Society for Psychotherapy Research 54th International Annual Meeting 21-24.06.2023 Dublin

W dniach 21-24 czerwca 2023 roku w Dublinie odbyła się konferencja Society for Psychotherapy Research 54th International Annual Meeting – największej na świecie organizacji zrzeszającej naukowców zajmujących się szczegółowo procesami zachodzącymi w psychoterapii. Imponujący program tegorocznej edycji obejmował ponad 700 wystąpień (większość prezentacji w kontakcie bezpośrednim). Liczba przedstawicieli z Polski regularnie uczestniczących w zjazdach SPR rośnie od kilku lat – w tym roku w konferencji aktywnie uczestniczyło już kilkanaście osób, w tym liczni przedstawiciele Katedry Psychoterapii UJ CM oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Dzięki staraniom Sekretarza Zarządu Głównego PTP oraz Prezesa Oddziału Krakowskiego PTP kol. Michała Mielimąki, adiunkta w Katedrze Psychoterapii UJ CM, organizację 56 zjazdu przyznano Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 25-28.06.2025 roku i będzie organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym.

Na fotografii kolejno od lewej: Ueli Kramer (University of Lausanne), Antonio Pascual-Leone (University of Windsor), Nuno Conceicao (University of Lisbon), Timothy Anderson (Ohio University), Robert Elliott (University of Strathclyde), William B. Stiles (Miami University), Michał Mielimąka (Jagiellonian University Medical College)